רב הקהילה הרב ברי שלזינגר:

הרב ברי התחיל את חייו בדרך שונה מאוד מזו של רבנות והתנועה הקונסרבטיבית. הוא גדל במשפחה אורתודוקסית מודרנית בעיר אנגלווד, ניו ג'רזי, ארה"ב, עלה לישראל בשנת 1972 ולמד עבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן. עם סיום לימודיו עבר עם אשתו, שירה, לגור בצפת עד 1987, שם כיהן כמנהל פרויקט שיקום שכונות ומנהל מרכז קהילתי בשכונת הר כנען בעיר. בין השנים 1978-1981 שירת בצה"ל.

שנים לאחר מכן, ברי שלזינגר התמנה למנהל המרכז הקהילתי (מתנ"ס) ברובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים. בשנת 1993 הוא נרשם למכון שכטר לתוכנית לימודי MA  בחינוך בלתי פורמלי. מכאן המשיך לבסוף לבית המדרש לרבנות על של שכטר שם הוסמך לרבנות בשנת 2001.

מאז 2001 שירת הרב שלזינגר כרב של קהילות בירושלים, ניו ג'רזי, אוטווה קנדה ופילדלפיה. הוא גם שימש שתי תקופות כנשיא כנסת הרבנים המסורתיים בישראל. באוגוסט 2017 הרב ברי ואשתו שירה הצטרפו לקהילת תורת חיים בהרצליה.

הרב ושירה הורים לשישה ילדים ולהם כבר תשעה נכדים, כן ירבו.

 

הרב בדימוס ארי גליקין :

הרב ארי גליקין הוסמך לרבנות בשנת 2001, על ידי "סמינריו רביניקו" בבואנוס איירס, ארגנטינה, ומכון שכטר ללימודי היהדות שבירושלים. בהכשרתו הוא מחזיק תואר שני בפסיכולוגיה וגם במדעי היהדות מJTS. השתתף בתוכנית "מחנכים בכירים" במרכז ע"ש מלטון באוניברסיטה העברית בירושלים ב -2002 ובתכנית למנהיגות יהודית "לעתיד" של הג'וינט היהודי במחזור 2004 – 2005.

בניסיונו בתחום החינוך . הרב גליקין לימד את מקצועות היהדות בבתי ספר על יסודיים בארגנטינה, ובין השנים 1993 ו 1999 כיהן כמנהל "מרכז הקהילתי יונה" בבואנוס איירס.

בין השנים -2003-2008 כיהן כרב הקהילה היהודית בבאהייה, ברזיל.ravglikinsm

במאי 2008 עלה לארץ ישראל יחד עם משפחתו ומאז מכהן כרב קהילת "תורת-חיים" בהרצליה.

ארי גליקין נשוי לנטי ואבא לשלושה ילדים: טליה, יאיר ואיתי.

 

הרב בדימוס שמחה רוט ז"ל:

הרב שמחה רוט חי בארץ-ישראל מאז שנת 1969. במשך מספר שנים הוא היה הרב והמרצה הראשי של מכון ווג'ס (WUJS) בערד; לאחר מכן הוא ומשפחתו העתיקו את מגוריהם לעיירת הפיתוח ירוחם, שם היה מעורב בעשייה חינוכית מקיפה במסגרת החינוך העל-יסודי. מזה עשרים שנים, הרב רוט ומשפחתו חיים בהרצליה. הרב רוט כיהן כרבה של קהילת תורת חיים משנת 1989 ועד שנת 2007.

בנוסף, הרב רוט מילא שורה של תפקידים בכנסת הרבנים בישראל. הוא היה סגן הנשיא של כנסת הרבנים בישראל, חבר בועד-הפועל, יו"ר הלשכה לשירותי דת, וכן היה חבר בוועד ההלכה של כנסת הרבנים בישראל. הרב רוט שימש כעורך של הסידור המסורתי "ואני תפילתי". כרב בדימוס, הוא ממשיך לתרום לקהילה מניסיונו ומתורתו.
הרב רוט יצר ומנהל את בית המדרש הווירוטאלי  – מקום מפגש ייחודי ללימוד מקורות היהדות ברוח עקרונות היהדות המסורתית-קונסרבטיבית.

הרב שמחה רוט הלך לעולמו בחודש מאי 2012.

דילוג לתוכן