בשל המצב הביטחוני מאת הרב ארי

בשעות קשות אלו וגם לאחר שכבר שמענו הזעקה בהרצליה ובכל האזור, חשוב שלכל מי שיהיה לו צורך בתמיכה ליצור קשר איתי או עם כל חבר קהילה אחר. אנא צרו גם קשר עם חברים שלדעתכם קשה להם יותר להתמודד או שהם לבד. שכל ישראל ישמע רק בשורות טובות.

טלפון שלי 0527366386

מייל: ravglikin@torat-hayyim.org.il

——

להיות בקשר

בנוסף לדף הפייסבוק של הקהילה נוצרה קבוצת וואטסאפ דרך הטלפונים. אם יש לך וואטסאפ ולא צורפת לקבוצה אנא צור קשר עם הרב ארי.

——-

מכתב תמיכה מכנסת הרבנים העולמית

Dear Ary

We’re writing on behalf of the Rabbinical Assembly to let you know that we’re thinking about you. All of us here are turning our eyes towards Israel during these difficult times, and we’re holding you in our hearts. Even as we pray recite from tehilim ה' ישמורך מכל-רע… ה' ישמור צאתך ובאך מעתה ועד עולם  we sincerely hope for the quiet to be restored soon.

If you can, please let us know how and your communities are you’re doing. If there are ways that the RA can be of help, please let me know.

Wishing you, and all of Israel a Shabbat Shalom,

Julie, Bill, Phil, Debra, Stewart, and Harold

On behalf of the Rabbinical Assembly

——-

 

תשובה של הרב גולינקין על השאלה

מה אומרת ההלכה על רצח הנער ועל התקפות ערבים חפים מפשע

שאלה: בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה הולכת וגוברת של התקפות "תג מחיר" שבהן בני נוער ציונים-דתיים תוקפים ערבים חפים מפשע ומחללים מסגדים כנקמה על מעשי טרור ספציפיים או על החלטות ממשלה לגבי הריסת בתים ויישובים לא חוקיים. בשני ליולי 2014, בעקבות הרצח הנתעב של נפתלי פרנקל, גיל-עד שעאר ואייל יפרח הי"ד, ששה בני נוער דתיים ככל הנראה חטפו ורצחו באכזריות את מוחמד אבו חדייר. בנוסף על כך, ביום שלישי בערב, לאחר קבורת שלושת הנערים, התקיימו הפגנות אלימות בירושלים שבהן יהודים צעקו "מוות לערבים"; המשטרה הצילה 8 ערבים מהתקפת ההמון ו-47 יהודים נעצרו. מה אומרות ההלכה והמסורת היהודית על תופעות אלו?


לקריאת התשובה המלאה תלחץ כאן

—–

בחיק המשפחה

מזל טוב לגור לפיד לרגל בר המצווה בשבת הקרובה!

—–

אזכרות

אמו של אבי וולמן

אמו של מונטי קרמר

אחיה של הלן הר-טל

—–

קידוש

כולם מוזמנים לקידוש על ידי משפחת לפיד לרגל בר המצווה של גור.

—–

הידעת?

הפיגוע בבניין הקהילה היהודית בארגנטינה היה פיגוע התאבדות שאירע בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, ב-18 ביולי 1994, כאשר טרוריסט לבנוני פוצץ מטען נפץ שהוטמן במכונית תופת, רצח 85 איש ופצע 330. הפיגוע היה אחד משני פיגועים שהתבצעו בארגנטינה בשנות ה-90 של המאה ה-20 נגד מטרות ישראליות ויהודיות, ונחשב לאחד הפיגועים הקשים ביותר שבוצעו על אדמת ארגנטינה בידי חזבאללה, שלא לקח אחריות לפיגוע.

 

דילוג לתוכן