תא שמע

חוג מקרא בספר שופטים. יום שני בשעה 19:15 בבית הכנסת. מרצה: הרב ארי גליקין.

—–

פורים בקהילה.

חג פורים מתקרב!

אנחנו מזמינים את כל החברים לקריאת המגילה ב15 במרץ בבית הכנסת. אחרי התפילה, וכדבר שהפך למסורת בקהילה, יחד עם הילדים נכין משלוחי מנות שנחלק לדיירים הקבועים של בית לקשיש למחרת.

ב נוסף, ב-16 במרס מזמינם את החברים ל"בית פתוח" בבית הכנסת החדש. אנו מזמינים את כולם לראות את התקדמות המרגשת של בניית בית הכנסת החדש שלנו. מצפים לראותכם בין השעות 10:00 ו12:00.

תתחילו להכין תחפושות. כ ו ל ם !!!

—–

תמונות של הקהילה

אם יש ברשותכם תמונות של פעילויות של הקהילה אנא צרו קשר עם הרב ארי. יש לנו את הכוונה לבנות ארכיון תמונות של ההיסטוריה של הקהילה.

—–

מהתנועה המסורתית

התנועה המסורתית משיקה בימים אלה מבצע לעידוד חתונות מסורתיות, חתונה יהודית הלכתית-שוויונית, לא באמצעות הרבנות הראשית. באתר התנועה ניתן לקרוא חומר מקיף על חתונה מסורתית וההיבטים ההלכתיים בטקס שוויוני, וכן לצפות ברשימת רבני ורבות התנועה המחתנים. אנו מזמינים אתכם להיכנס לדף הפייסבוק של התנועה, לשתף את חבריכם במודעה ולסייע לנו להעלות את המודעות בחברה הישראלית לחופה שיש בה משמעות, הדדיות ומסורת.

—-

אזכרות

אביו של אלי גרשון

אחיה של נחמה טלפז

אביו של הרב מנחם מרון

אביה של עליזה עמנואלי

ביתו של מונטי קרמר

——

הידעת?

השבת היא "שבת שקלים"

בזמן שבית המקדש היה קיים היתה מוטלת מצוה על כל אדם מישראל לתרום מחצית השקל בכל שנה ושנה, כדי לקנות את קרבנות הציבור לבית המקדש. השקלים היו צריכים להגיע לבית המקדש עד ראש חודש ניסן. בראש חודש ניסן היו קונים קרבנות מהתרומה החדשה, וצריך שיהיה לכל עם ישראל חלק באותם הקורבנות, שהרי הם באים לכפר על כל ישראל. מצווה זו מעוררת מידת נדיבות בעם ישראל ומשמעות זו נשמרת בימנו.

דילוג לתוכן