תא שמע

חוג מקרא: "הנס במקרא". בהנחיית הרב ארי גליקין. ימי שני בשעה 19:00

חוג באנגלית. "יהודים ונוצרים". על ידי יפתח שפיר. יום רביעי 02 במרץ בשעה 20:00

——-

ביקור בקהילה

ביום שלישי האחרון ביקרה בבית הכנסת שלנו כיתה מבית הספר "היובל". במסגרת פרוייקט להכרת הזרמים השונים ביהדות. את הכיתה ליווה מחנך הכיתה, אולם את השיעור העביר גייב אנדי – שעד לפרישתו לגמלאות היה מורה להיסטוריה בתיכון היובל. גייב, הזכור לותיקים מן הקהילה, היה חבר קהילת תורת חיים עד שעבר להתגורר בפרדסיה.

יפתח הציג לכיתה את בית הכנסת ואת סיפור הקהילה, אולם את פעילויות היום – שנמשך עד השעה 1 בצהריים, ניהל גייב. בהרצאה, בהדגמה, ובעזרת חידונים ודפי עבודה נדונו נושאים רבים – הקשורים למנהגי תפילה ובית כנסת בכלל: ספר תורה, וקריאת התורה, מזוזה, קריאת שמע, טלית וציצית..  ולאו דוקא דברים יחודיים לתנועה המסורתית – שכן, לצערנו, הנוער פשוט לא יודע ולא מכיר מכל אלה דבר וחצי דבר, ואין טעם לדבר על הבדלים, כשלשומעים אין מושג ביסודות.

אני מקווה שירבו פעילויות כאלה. ואני כולי תקווה שלמשתתפים – נשארה חוויה חיובית מן הביקור.

אופניים של התלמידים

—-

יום עיון לנשים

יום העיון לנשים המסורתית באזור המרכז התקיים ב -8 בפברואר בקהילת הוד והדר. למעלה מ -100 נשים השתתפו. שש נשים מטעם קהילתנו לקחו חלק ממנו.

נושא המפגש היה: "רוחניות, מוסר ותחושת ביטחון בעולם כאוטי" היו הרצאות מקבילות באנגלית, עברית, ספרדית ורוסית.

נעמי גרץ, המלמדת באוניברסיטת בן גוריון בנגב, הציגה פרשנות פמיניסטית מודרנית לתנ"ך. במושב השני, התקיימו סדנאות אינטראקטיביות על נושא הגנה עצמית לנשים (עם קצת תורה). שושנה יובל, מומחית באמנויות לחימה המתגוררת בכרמיאל, הציגה כמה "מהלכים" יסודיים להגנה עצמית. הסדנא הייתה מעניינית והמשתתפות מטעם הקהילה מציעות לקיים פעילות מסוג זה אצלנו בעתיד.

פריסילה זיו אל ורות ריטרבנד הינן חברות בוועד ההיגוי של ימי העיון לנשים.

—-

מהתנועה המסורתית

הנוע"מיסטים מלאו את הכנסת:

כמאתיים נוע"מיסטים ביקרו בשבוע שעבר בכנסת במסגרת יום עיון בנושא "דת, מדינה ואני"  שהוביל מכון 'על משמר הכנסת'. יום העיון החל במכון שכטר בשיחת רקע ולאחריו מפגשים של התיכוניסטים של התנועה עם שר החינוך נפתלי בנט, ראש האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג, ח"כ מיכל רוזין ממרצ, ח"כ בני בגין מהליכוד ויו"ריות שדולת החינוך הבלתי פורמאלי ח"כ מירב בן ארי ומיכל בירן. בני ובנות הנוער שוחחו עם הח"כים ושאלו שאלות בנושאי דת ומדינה ועל עתידם כיהודים מסורתיים בישראל. חשיבותו של יום העיון והשיחות הישירות שקיימו עם חברי הכנסת הוא הן בפן החינוכי למעורבות ומנהיגות של התיכוניסטים חברי התנועה והן בחיזוק מעמדה של תנועת הנוער נוע"ם והתנועה המסורתית בקרב חברי כנסת ישראל. לצפייה בסרטונים מהיום לחצו כאן.

בחיק המשפחה

האם אתה מתעניין בגינון —- יצירת גינה במיוחד עבור הבניין החדש שלנו? אנחנו מתכוננים לכך ומצפים להשתתפותך. צרו קשר עם וורן גרין או רות ריטרבנד לפרטים נוספים.

מזל טוב לסלי איזקוב על הנכד החדש!

—-

אזכרות

אמה של הלן הר-טל

אביה של חווה מרון

—-

הידעת?

ויצַ‏ק (WEIZAC), ראשי תיבות באנגלית: Weizmann Automatic Calculator) הוא המחשב הראשון במדינת ישראל, ואחד המחשבים האלקטרוניים הראשונים בעולם. המחשב, שנבנה במכון ויצמן, החל לפעול בשנת 1955, ופעל עד שנת 1963. במשך שש שנים היה המחשב היחיד שפעל בישראל, ורק בשנת 1961 הצטרף אליו מחשב שני

 

דילוג לתוכן