קהילת "תורת חיים" נוסדה בשנת 1978. מונה כ- 120 חברים, חלקם ילידי הארץ, וחלקם עולים חדשים וותיקים שהגיעו לארץ מכל קצוות תבל.

משנת 2017,  הרב ברי שלזינגר מכהן כרב הקהילה והוא חבר ב"כנסת הרבנים בישראל". הקהילה שייכת לתנועה המסורתית, (התנועה הקונסרבטיבית), מחויבת לעקרונותיה ולוקחת חלק פעיל בפיתוח תוכניותיה.

נציגים של הקהילה משתתפים באירועים של התנועה, בכנסים, ישיבות, ובתכניות לימוד. מספר משמעותי של חברות הקהילה לוקחות חלק בכנס האזורי והארצי של ליגת הנשים של התנועה המסורתית המתקיים פעמיים בכל שנה.

רוח הקהילה היא שוויונית. בבית הכנסת חברי הקהילה הם שליחי הציבור ובעלי קריאת התורה. תפילות קבלת שבת ושחרית של שבת מתקיימות מידי שבוע, ופעם בחודש, בשבת, מתקיימת פעילות מיוחדת עם הנוער. אחת לחודש מקבלים את השבת בערב שישי בנוסח קרליבך שהוא נוסח מלא ברוח ושירה. בכל אחד מחגי הלוח העברי מתקיימות תפילות בבית הכנסת. הקהילה מתכנסת לסעודות שבת בערב שישי מידי חודשיים.

כחלק ממגוון הפעילויות המעשיר את החוויה הקהילתית ניתן למצוא : חוגי לימוד, הרצאות, תפילות מיוחדות, ערבי תרבות וסיורים.

לאחר עשרות שנים של המתנה, הקהילה הגשימה חזון, ויש לה משכן משלה ברחוב יהודה הנשיא שבהרצליה הצעירה, על קרקע שהוקצתה לקהילה על ידי עריית הרצליה. הבניין כולל אולם בית כנסת לשבתות וחגים, ספריה, חדרי לימוד, ומשרדים.

בימי חמישי החברים מתעדכנים לגבי פעילות הקהילה על ידי גיליון אלקטרוני "המבשר השבועי".

כתובת בית הכנסת: רחוב יהודה הנשיא 52 (בסמוך לכיכר רבי עקיבא).

ת.ד. 54- 46100, הרצליה

טפסי חידוש החברות הועלו לאתר וניתן להורידם, למלאם ואף לשלם את דמי החבר על ידי העברה בנקאית.
לחצו כאן להורדת טפסי חידוש החברות

ניתן ליצור קשר באמצעות טופס בעמוד הקשר או בטלפון 0527275099

דילוג לתוכן